Žížalí.NET

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Domů Diaries China

Čínský deník

E-mail Print PDF
Article Index
Čínský deník
Beijing
Gui Lin
Jinghong a výlet do džungle
Dali, Lijiang, Shangri-la
Sečuán
Tibet
All Pages
There are no translations available.

17.10. Ulaanbaatar - Čína

„Jakým autobusem se dostaneme po sedmé hodině ráno na nádraží? To prosím pěkně žádným, první autobusy začínají jezditphoca_thumb_m_00020.JPG až po osmé hodině ráno!" Nejpoužívanější mongolova fráze „nevím, asi ne, možná zítra" se nám začínají pěkně rozšiřovat a tak balíme batohy, choulíme se do kulichů a pěti podvlíkaček a vydáváme se na zmrzlé nádraží. Tenký led na mramorových schodech nám říká, že to je na poslední chvíli, ještě pár dní a zemřeli bychom tu zimou a hladem :). Nejsme zřejmě jediní běloši, kteří před prvním sněhem v Mongolsku prchají jako myši - přímý vlak Ulaanbaatar - Beijing je čistě „turistický". Jako tažní ptáci všichni přelétáváme do teplých krajin.

 

V kupíčku se čtyřmi postelemi losujeme Chrise z Dánska a Agnes z Maďarska, kteří se na svou roční cestu kolem světa vydali teprve před měsícem. Užíváme si tedy lehký pocit „mazáků" co se cestovních zážitků týče, ale když jsme se podívali na jejich batohy velikosti lískového oříšku a porovnali jsme je s našimi nafouklými vaky jako kráva, měli navrch zase oni - musíme se těch báglů po Nepálu zbavit! Jsme za blondýny, co si vozí fén na vlasy :).

 

30 hodin vlakem uteklo rychle, kromě tří hodin na hranicích, kdy jsme z důvodu jiného rozpětí kolejí museli měnit podvozky, a mongolského okýnka, které se nedalo dovřít, takže nám táhlo na nohy. Vzhledem k tomu, že jsme táhli na jih, nebylo to tak hrozné a v Číně už bylo celkem teplo. Jakmile jsme překročili „čáru" a spatřili první nevkusné čínské neony, začal celý vlak tleskat. Sbohem, smrdutý berane, sbohem, krutá zimo, odcházíme do jídelního vozu na první rýži! (tu si Knoflík dal, s vajíčkem, a hned se ve vlaku pokakal :)....)

 

  • Vlaková vsuvka - děkujeme všem břišním červíkům, kteří od nás v Biškeku odešli a již více jak měsíc nemáme žádné střevní potíže. Jak jsme zjistili, s nimi bychom cestování vlakem zřejmě bez společenských fópá nepřežili. Jak v Rusku, tak v Mongolsku (nezmiňuji lepší vlaky v Číně), je cestující stále nucen přizpůsobovat své potřeby pouze mimo vlakové zastávky. Jakmile se stojí, wc se zamyká! Jenže když na hranicích čekáte třeba čtyři hodiny????? :O


Last Updated on Thursday, 03 December 2009 01:31  
Comments (1)
Ahoj
1 Friday, 27 November 2009 16:18
Jarka Vízková
There are no translations available.


Jen zírám, kde všude jste a co vidíte. Moc hezky to popisujete, předpokládám, že Petra?? Tak hodně štěstí na další cestování a zážitky..(vánioce jste snad ještě neslavili ??Do Vánoc 4 týdny, tak si taky zapalte první svíčku. )Zdravím.teta

Add your comment

Your name:
Subject:
Comment:

From the Drawer

PhotoGallery